خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه
سیمای زیبنده مقربان تنها برای مطهران قابل رؤیت می باشد.
 
«استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
رحمان، خالق باطن
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:96/04/23
اهل تسلیم
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:95/12/12
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
سالگرد عروج «استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
"هو الحی الذی لا یموت"
 
 گر دست نمی رسد به مهتاب
 از دور همی کنم تمنا
 
 مهتاب و هزار لیله قدر 
در حسرت توست ای مُعلا
 
 یک سال از عروج آسمانی عارف ربانی، استاد گرانقدرمان " یعقوب قمری شریف آبادی" می گذرد. 
 
در این فصل سرد و غم انگیز هجر، گرمای یاد و خاطر ایشان همچو خورشیدی تابان از پس ابر، روشنی بخش راه ارادتمندان است و این معجزه ایست که مهر آن ماه رخشان آسمانی به دل عاشقان و مشتاقان کوی خویش هدیه کرده است.
 
  
منتخب تصاویر
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
رحمان، خالق باطن
"الرَّحْمَنُ" "عَلَّمَ الْقُرْآنَ" "خَلَقَ الْإِنْسَانَ" "رحمان"، انسان را خلق می کند. آیا منظور از خلق در این آیه، خلق جانوری از پدر و مادر است؟ آیا پدر و مادر رحمان هستند؟ خیر، منظور از خلق، خلق باطن است. اگر کسی قرآن را به انسان آموخت، او را خلق کرده است.
 
آیا منظور، معلم مدرسه است که اعراب قرآن (فتحه، ضمه و ...) و ... را در کلاس درس به او می آموزد؟ خیر، این مطالب، علم قرآن نیست. قرآن، شناخت و همان فرقان است. در ابتدا، الله آدم را در بهشت اسماء خلق کرد و به همین دلیل خطا کرد. تمام عبادالله (غیر از عبادالرحمان) خطا کارند. محال ممکن است که عبادالرحمان خطا کنند. آنها خطا ندارند. موسی (ع) خطا کار است اما عیسی (ع) خطایی ندارد. موسی (ع) خطاکار است اما برادرش هارون خطا ندارد؛ زیرا او عبدالرحمان است و موسی (ع) عبدالله. "خَلَقَ الْإِنْسَانَ"؛ اوست که انسان را خلق نمود.
 
"عَلَّمَهُ الْبَيَانَ"؛ بیان (مفاهیم و معرفت) را به او آموخت. "الشَّمْسُ وَ الْقَمَرُ بِحُسْبَانٍ"؛ شریعت و معرفت، با حساب و کتاب در کارند. "وَ النَّجْمُ وَ الشَّجَرُ يَسْجُدَانِ"؛ گیاه و درخت سجده کنندگانند. درخت، نماد انسان است و با طی نمودن مراحل رشد به کمال می رسد. درختِ انسانی که به رشد و کمال خود نایل گردد، سدره المنتهی است و در این جایگاه ساجد قمر می باشد. در حالی که این درخت در ابتدای مراحل رشد، تنها یک گیاه (نجم) است که در آبشخور شریعت رشد می کند تا به تدریج درخت گردد.
 
  
جملات قصار عربی دکتر شریف حسینی
  
اهل تسلیم
خداوند در سوره توبه می فرماید: "الْمُنَافِقُونَ وَالْمُنَافِقَاتُ بَعْضُهُمْ مِنْ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمُنْكَرِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ" معروف چیست؟ بالاترین معروف، ولایت است."وَيَقْبِضُونَ أَيْدِيَهُمْ نَسُوا اللَّهَ فَنَسِيَهُمْ إِنَّ الْمُنَافِقِينَ هُمُ الْفَاسِقُونَ" اینان نهی از معروف می کنند. خدا را فراموش کرده اند و خدا نیز آنان را فراموش کرده است. اگر انسان کمی بیاندیشد و کمی علم خواندن زبان عربی را داشته باشد، متوجه می شود که مفهوم خدا در این آیه، مفهوم خدای ذات نیست. مگر می توان گفت خدای ذات چیزی را فراموش می کند؟!
 
منافقان کسانی هستند که به استاد معنوی برخورد می کنند ولی او را قبول نمی کنند و ترکش می کنند. آنان بعد از ترک کردن ایشان نیز ساکت نمی مانند و خرابکاری می کنند. این افراد نماد شیطانند. شیطان، کسی بود که آدم را به عنوان استاد معنوی قبول نداشت و سوگند خورد که همه (جز مخلَصین) را اغوا نماید. او افراد مخلِص را نیز پایین می کشد. مخلِص، آداب شرعی را رعایت می کند و در مرتبه پایین قرار دارد اما مخلَص، عالم ولایت را تایید می کند و در عالم بالا قرار دارد. کسی که به مربی الهی و انسان کامل برخورد کند و او را قبول نكند، تکذیبش نمايد و برود، منافق است و در مقابل معروف می ایستد؛ "يَنْهَوْنَ عَنِ الْمَعْرُوفِ".
 
این افراد خدای روی زمین (اله) را فراموش کرده اند و "اله" نيز آنان را فراموش می کند. از ائمه (ع) پرسیدند: "بدترین عذاب خداوند برای بنده اش چیست؟ در پاسخ فرمودند: بدترین عذاب، گرفتن حال و هوای عبادت و مناجات از انسان است. 
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد