خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه

خداوند در هر موجودی شنونده و بیننده و فهمنده است.

«استاد یعقوب قمری شریف آبادی»

کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
ویژه نامه ولادت حضرت زینب
حلول روح او، درجسم زینب
علی دیگری با اسم زینب
زنی عاشق، زنی اینگونه عاشق
زنی، پیغمبر ِقرآن ناطق

قیصر امین پور
ویژه نامه بزرگداشت حافظ
شعر حافظ همه بيت الغزل معرفت است
آفرين بر نفس دلکش و لطف سخنش
غزل شمارهٔ ۲۸۱
ویژه نامه بهار، روح زمانها
مژده ای مرغ چمن فصل بهار آمد باز
موسم می زدن و بوس و کنار آمد باز
وقت پژمردگی و غمزدگی آخر شد
روز آویختن از دامن یار آمد باز
«امام خمینی(ره)»
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
منتخب تصاویر
در فراق استاد
در رفتن جان از بدن گویند به هر نوعی سخن
من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم میرود
 
روح بلند وملکوتی استاد ربانی و پیر طریقم (استاد یعقوب قمری شریف آبادی) در شامگاه بیست و چهارم آبانماه از دنیای کثرت رها و به عالم وحدت عروج نمود زبان از بیان حال دل عاجز است.
 
باشد که روح بلندشان دستگیر این کمترین شاگرد باشد تا سرانجام وصال.
 
«سید مهدی شریف حسینی»
 
  
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
خلاصه مطالب دیگر
  
شمع فروزان هدایت
قرآن کریم، به مثابه سراج پرفروغی است که کامل‌ترین برنامه و قوانین را برای سعادت بشر مدون نموده است. از جمله مباحث انسان‌سازی که در آیات نورانی‌ قرآن کریم به‌خوبی ترسیم شده است، مکتب تعلیم و تربیت اسلامی می‌باشد. در قرآن کریم خداوند به عنوان اولین معلم بشریت معرفی شده است: «إقرا باسم ربک الذی خلق»(1) و این‌چنین تعلیم و تربیت دینی به عنوان مکتبی ممتاز، مستقل و با مبانی و اصول مشخص پدیدار گردید. در این‌ میان، علم، معلم، متعلم و مکتب‌خانه از جایگاه بسیار ارزشمند و رفیعی برخوردار هستند.
 
معلم چنان با عظمت است که در جای جای متون اسلامی از او تجلیل شده است تا آنجا که خداوند ابتدا خود را و پس از آنپیامبرانش را معلمان بشریت معرفی نموده است. پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند: «إنما بعثت معلما». امام خمینی(س) نیز فرموده‌اند: «معلم اول، خداى تبارك و تعالى است كه اخراج مى‏كند مردم را از ظلمات به وسيله انبيا و به وسيله وحى مردم را دعوت مى‏كند به نورانيت. دعوت مى‏كند به كمال. دعوت مى‏كند به عشق. دعوت مى‏كند به محبت. دعوت مى‏كند به مراتب كمالى كه از براى انسان است. دنبال او انبيا هستند كه همان مكتب الهى را نشر مى‏دهند، و آنها هم شغلشان تعليم است. معلم‌اند. معلم بشرند. آنها هم شغلشان اين است كه مردم را تربيت كنند و انسان را تربيت كنند كه از مقام حيوانيت بالا برود و به مقام انسانيت برسد.»(2)
 
مقام معلم جایگاه رفیع و والایی است. تا جایی که معلمان، وارثان انبیا شمرده می‌شوند، چنان‌كه امام صادق(ع) فرموده‌اند: «إن العلماء ورثه الانبیا»(3) معلم، شمع سوزان و فروزان هدایت است که ضیای پرفروغش از منبع لایزال الهی سرچشمه می‌گیرد و برای نورافشانی قلوب انسانی و بنیان نمودن فطرت الهی و هدایت به کمال رحمانی تلاش می‌کند. 
 
  
امام،تجلیگاه نورایمان
خداوند رحمان را هزاران سپاس كه قلم را اوّل خلق عالم قرار داد تا قبل از هر چيز، جمال الهي انسان را به تصوير كشد و سپس زبان به ترنّم ذكر حضرت رب گشوده، بر سجّاده عبوديّت به نماز صدق و خلوص ايستد و با جوهره بندگي، طريق خدمت در پيش گيرد. و سلام و صلوات انبيا و اوليا(ع) و فرشتگان مقرب، بر روح قدسي و ملكوتي امام خميني(س) كه «نام او، ياد او، روح گرم و پرخروش او، اراده و عزم آهنين او، استقامت و شجاعت او، روشن‌بيني و ايمان جوشان او زبانزد خاص و عام است.» و «گرانبهاترين ثروت ملت ايران» به ‌شمار مي‌رود.
 
و تمجيد و ستايش بيكران وجود قدسي و آسماني، مردي را سزا است كه طراوت زندگي معنوي و سلامت روحاني خويش را مرهون توجه و عنايت و هدايت شايان او مي‌دانم؛ خضر كاملي كه وجود لطيف و حضور تابنده‌اش به دلالت قرآني إنّا زيّنّا السمآء الدّنيا بزينة الكواكب چون اختري تابناك زينت‌بخش آسمان دنيايم گشته است و شطّي از نور سلوك انسانيت فراسوي گام‌هايم روان ساخته و افق بصيرتم را از پنجره «فروغ محفل روح‌الله» به بوستان اسلام و عرفان ناب گسترده است. 
 
اين محفل علمي و معنوي، چون دانشگاهي بزرگ مي‌ماند كه در آن، شاگردان مخلص و والاهمّت استاد يعقوب قمري شريف‌‌آبادي در راه اعتلاي دستاوردهاي روح خدا، خميني كبير(س)، و در صراط مستقيم انقلاب اسلامي او صادقانه به پيش مي‌تازند و آنچه در پرتو رهنمودهاي الهي اين استاد بزرگوار در كردار و گفتار شاگردان ايشان جلوه نموده، مبين اين فرمايش مهمّ امام است كه فرموده‌اند: «ما بايد دنبال تعليمات اسلامي باشيم. كشور ما كه به اسم اسلام و به اسم قرآن كريم و با اسم الله اكبر، اين جمهوري اسلامي را مستقر كرد، بايد كوشش ما، هر جا كه هستيم و در هر يك از ارگان‌ها كه هستيم و در هر جاي ايران كه هستيم، اين باشد كه اسلام در آن‌جا پياده شود و تحقق پيدا كند.» 
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد