خوش آمدید
 
 
« و اما بنعمه ربک فحدث »
با سلام , ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه تحقق اهداف متعالی امام, انقلاب, رهبری بر آن شدیم که دریچه ای از فروغ محفل روح الله به سوی ترویج و تحقق اهداف انقلاب, معارف دینی و اسلام ناب محمدی بگشاییم.
امید است که به فضل پروردگار گامی نوین در راه اعتلای حقیقت مقدس و روشنی بخش ولایت در بین اقشار مختلف بویژه  جوانان برداریم . ما را با نظرات و پیشنهاد های سازنده خویش یاری سازید.
از حسن انتخاب شما متشکریم.
 
 
لطایف عارفانه

بهترین مثال برای شرک، زمین است که اگر دو خورشید می داشت، به تباهی کشیده می شد.

استاد یعقوب قمری شریف آبادی 

ویژه نامه عید سعید قربان
امام علی(ع):«عرفات، خارج از مرز حرم است و مهمان خدا باید بیرون دروازه، آن‌قدرتضرع کند تا لایق ورود به حرم شود».

اصول کافى، ج 4، ص 224
ویژه نامه وصلت عشق
پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «من فاطمه علیه السلام را به ازدواج در نیاوردم، مگر پس از آنکه خداوند مرا به ازدواج او فرمان داد.»
عیون اخبار الرضا علیه السلام،ج 2،ص 59
  
ویژه نامه بهار، روح زمانها
مژده ای مرغ چمن فصل بهار آمد باز
موسم می زدن و بوس و کنار آمد باز
وقت پژمردگی و غمزدگی آخر شد
روز آویختن از دامن یار آمد باز
«امام خمینی(ره)»
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
معرفی آثار استاد
انوار مهتاب
پيوندها
منتخب تصاویر
قیام الهی سید الشهدا(ع) از منظر امام راحل(ره)
*سيدالشهدا (عليه السلام) ، با چند نفر از اصحاب،چند نفر از ارحامشان،از مخدراتشان قيام كردند. چون قيام لله بود اساس سلطنت آن خبيث را به هم شكستند. در صورت،ايشان كشته شدند،لكن اساس سلطنت را شكستند،اساس سلطنتي كه مي خواست اسلام را به صورت سلطنت طاغوتي درآورد. (1)
 
*سيدالشهدا (عليه السلام) مذهب را بيمه كرد. با عمل خودش اسلام را بيمه كرد. (2)
 
*شخصيت عظيمي كه از عصاره ي وحي الهي تغذيه و در خاندان سيد رسل،محمد مصطفي (صلي الله عليه وآله وسلم) و سيد اولياء،علي مرتضي (عليه السلام) تربيت و در دامن صديقه ي طاهره (سلام الله عليها) بزرگ شده بود،قيام كرد و با فداكاري بي نظير و نهضت الهي خود،واقعه ي بزرگي را به وجود آورد كه كاخ ستمگران را فرو ريخت و مكتب اسلام را نجات بخشيد.(3)
 
*سيدالشهداء كه همه ي عمرش را و همه ي زندگيش را براي رفع منكر و جلوگيري از حكومت ظلم و جلوگيري از مفاسدي كه حكومت ها در دنيا ايجاد كردند،تمام عمرش را صرف اين كرد و تمام زندگيش را صرف اين كرد كه اين حكومت،حكومت جور،بسته شود و از بين برود؛معروف در كار باشد،منكرات از بين بروند. (4)
 
*كربلا و نام مبارك حضرت سيدالشهداء (عليه السلام) را زنده نگه داريد،كه در اين صورت اسلام زنده نگه داشته مي شود.(5)
 
*انقلاب اسلامي ايران،پرتويي از عاشورا و انقلاب عظيم الهي آن است. (6)
*اين مطلبي كه الآن القاء كرده اند به جوان هاي ما كه تا كي گريه و تا كي روضه و اين ها،اين ها نمي فهمن روضه چيست و اين اساس تا حالا چه طور نگه داشته شده است.
 
  
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
خلاصه مطالب دیگر
  
امام سجاد (ع)سرچشمه كمالات انسانى
امام سجاد(علیه السلام) در عين آن كه زينت عبادت كنندگان، بزرگمرد عبادت، عرفان وسجده بود، مجاهد بزرگ فى‌سبيل‌الله بود، او در عين آن كه كانون علم و انديشه ومعرفت‌بود، تواضع ويژه‌اى داشت، و در عين آن كه شكوه و جلال و ابهت‌خاصى داشت،داراى حلم و بردبارى و سعه صدر مخصوصى بود، و در يك كلمه كانون همه كمالات‌انسانى و ارزش‌هاى والاى معنوى، و زيبنده اين شعر معروف بود كه: 
 
رخ زيبا يد بيضا دم عيسى دارى 
آن چه خوبان همه دارند تو تنها دارى 
در اين گفتار برآنيم تا به چند نمونه از رفتار آن حضرت زندگى اشاره كنيم، به‌اين اميد كه درس‌هاى سودمند زندگى سالم و سازنده را از شيوه زندگى درخشان آن‌بزرگمرد فضايل بياموزيم: 
 
زينت پرستش كنندگان الهى 
آن حضرت با عنوان زين‌العابدين و سجاد خوانده مى‌شود،چرا كه او قبل از هر چيز بنده خالص و صالح خدا بود، و سجده‌هاى طولانى او، هربيننده را به سوى خدا و پرستش خدا جذب مى‌كرد. 
خداوند در حديث لوح كه آن نامه‌اى از سوى خدا به پيامبر اكرم(صلی الله علیه و آله و سلم) است او راچنين معرفى كرده است: «سيد العابدين و زين اوليائى الماضين; او آقاى عبادت‌كنندگان و زينت اولياى پيشين من است.» يوسف بن اسباط مى‌گويد، پدرم گفت: 
نيمه‌هاى شب به مسجد رفتم، جوانى را كه به سجده افتاده بود ديدم كه چنين باخدا راز و نياز مى‌كرد: «سجد وجهى متعفرا فى‌التراب لخالقى و حق له; صورتم خاك‌آلود، براى آفريدگارم سجده كرد، كه خداوند سزاوار سجده است.» به محضرش رفتم،دريافتم امام سجاد(علیه السلام) است، صبر كردم تا هوا روشن شد، به نزد ايشان رفتم و عرض‌كردم: «اى فرزند پيامبر! چرا آن همه به خود زحمت مى‌دهى با اين كه خداوند تورا برترى بخشيده و تو در پيشگاه خدا مقام بسيار ارجمندى دارى؟» او با شنيدن‌اين سخن منقلب شده و گريه كرد و فرمود: پيامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: 
«هنگامى كه روز قيامت‌برپا گردد هر چشمى جز چهار چشم گريان است:
 
  
آیینه دل
ای حنان آسماني!
حمد و سپاست را چگونه سوار بر غزال گريزپاي قلم، بر دشت فراخ كاغذ آورم كه واژه واژه ي حمدت، فراتر از آموخته هاي عقل ملكي ام است.
سپاس تو را و قلب خدايي ات را، سپاس تو را و مهرِ الهي ات را، سپاس تو را و گفتار حقاني ات را.
بار خدايا!
ناتوانم از ستودنت، شرمسارم از درك رحمانيتت، تو خود توفيق شكرانه الطافت را عنايتم نما.
تويي كه؛
سلاح قلم، بر ناتوان دستانم بخشيدي تا بوم احساس را در وصف تو و تنها براي تو رنگ زنم و نقشي جاودانه بر كاغذ بخشم. 
تويي كه؛
ملكوت سخنت، دلبستگي هاي دنيايم را به يغما برد و وارستگي را ارمغان جان گزيد.
الهه ماه رويم!
دلبرانه لَقاي فرخنده ات را در آيينه دل نماياندي و زنگار شرك و وابستگي ام را زدودي، چنان، كه شيدا و مجذوب وجاهتت گشتم.
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد