خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه
ثمرات شمس احديت جز كواكب درخشنده، و ثمرات كواكب درخشنده جز سيماي زيبنده نمي‌باشد.
 
استاد یعقوب قمری شریف آبادی»

 

کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
مرکب آسمانی عشق
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:98/02/06
مفهوم امام
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:95/07/20
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
سالگرد عروج «استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
"هو الحی الذی لا یموت"
 
 گر دست نمی رسد به مهتاب
 از دور همی کنم تمنا
 
 مهتاب و هزار لیله قدر 
در حسرت توست ای مُعلا
 
 یک سال از عروج آسمانی عارف ربانی، استاد گرانقدرمان " یعقوب قمری شریف آبادی" می گذرد. 
 
در این فصل سرد و غم انگیز هجر، گرمای یاد و خاطر ایشان همچو خورشیدی تابان از پس ابر، روشنی بخش راه ارادتمندان است و این معجزه ایست که مهر آن ماه رخشان آسمانی به دل عاشقان و مشتاقان کوی خویش هدیه کرده است.
 
  
منتخب تصاویر
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
مرکب آسمانی عشق
امام علی (ع) خطاب به کمیل فرموده‌اند: «ای کمیل! مبادا فریفته نمازگزارانی شوی که نماز خواندنشان طولانی است، بر روزه داری مداومت می‌کنند (در طول سال)، از اموالشان صدقه می‌دهند و می‌پندارند که توفیق شامل حالشان شده است! اینان عاشق ولایت نیستند. 
 
 
ای کمیل! به خدا سوگند که از رسول الله شنیدم که فرمود: «پس از آنکه شیطان قومی را بر اعمال زشت ربا، خیانت، شراب خواری، زنا و گناهانی از این قبیل وا داشت، علاقه به عبادت‌های سنگین، خضوع، خشوع، رکوع و سجود را به دل آنها القا می‌کند و آنگاه ایشان را به محبت و سرسپردگی به زمامداران کفر وامی‌دارد؛ این پیشوایان، خود به آتش دوزخ دعوت می‌شوند و در روز قیامت، کسی نیز آنها را یاری نخواهد کرد».
 
 ای کمیل! مهم آن نیست که نماز بگزاری، روزه بداری و صدقه بدهی؛ بلکه، مهم این است که نمازت را با قلبی پرهیزگار تمام بجای آوری، عملت با خشوع تمام باشد و مورد رضای خدا واقع و کوششت مداوم گردد (در جایی دیگر در ادامه می‌فرماید:) که این راه نجات، مودت، محبت و پیروی از ماست و ما همان صراط مستقیم هستیم». این بحث، بسیار ظریف و زیباست. 
دلیل سخت و سنگین بودن روز قیامت برای مردم و عجیب و غریب بودن مرگ برای آنها این است که بعضی از افراد خود را خوب تصور می‌کنند و نماز خواندن و روزه گرفتن را برای خود کافی می‌دانند! (انسان باید توجه نماید که) اگر چنین است، پس داستان آدم و شیطان برای چیست؟ چه موضوعی در آن نهفته است؟ چرا شیطان پس از عمری عبادت حق (عباداتی که باید انجام می‌داد؛ همان نماز، روزه و...) گمراه می‌گردد و نجات نمی‌یابد؟
 
  
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
جملات قصار عربی دکتر شریف حسینی
  
مفهوم امام
 اصحاب یمین افراد سمت راست هستند. آنها پیرو معارف و معنویاتند «فَأُولئِكَ يَقْرَؤُنَ كِتابَهُمْ وَ لا يُظْلَمُونَ فَتيلا»؛ کتاب می خوانند و مورد ظلم و ستم واقع نمیشوند. «وَ مَنْ كانَ في‏ هذِهِ أَعْمى‏ فَهُوَ فِي الْآخِرَةِ أَعْمى‏ وَ أَضَلُّ سَبيلا»؛ اگر فردی در دنیا نسبت به موضوع امام کور باشد (یعنی امام خود را نبیند)، در آخرت نیز کور و گمراه تر خواهد بود. زیرا به سمت پایین خواهد رفت و دچار «اسفل السافلین» خواهد شد. 
 
 
مردم گمان میکنند منظور از امام، امام حسین (ع) است. بله، امام حسین (ع) امام آنهاست و در سیر سلسله امامان و اولیای الهی، ائمه معصومین (ع) در جایگاه بسیار بسیار خاصی قرار دارند اما مگر مردم این دوران، امام حسین (ع) را در طول زندگی خود دیده اند؟! 
 
 امام، مفهوم دارد. اکثر افراد جاهلند و گمان میکنند منظور از امام، تنها 12 امام از نسل حضرت رسول (ص) است؛ نه، اینگونه نیست. درست است که وجود مقدس 12 امام به عنوان اسطورهها، الگوها، ستون های رفیع و سنبلهای نیکی در عالم کثرت ظاهر شده و تجلی بالغه یافتهاند ولی انسان باید امام عصر خود را بیابد و از او پیروی نماید. 
در مبحث امام، آنچه مهم است، حقانیت اوست. امام کسی که پشت سر یزید قرار میگیرد، یزید است. چنین فردی یزید را امیرالمؤمنین میخواند. امیر کدام مؤمنان؟ مؤمنان به یزید. چه کسانی معاویه را  امیرالمؤمنین میدانند؟ آنان که به او ایمان دارند. چنین افرادی پشت سر معاویه قرار میگیرند.
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد