خوش آمدید
 
 
« و اما بنعمه ربک فحدث »
با سلام , ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه تحقق اهداف متعالی امام, انقلاب, رهبری بر آن شدیم که دریچه ای از فروغ محفل روح الله به سوی ترویج و تحقق اهداف انقلاب, معارف دینی و اسلام ناب محمدی بگشاییم.
امید است که به فضل پروردگار گامی نوین در راه اعتلای حقیقت مقدس و روشنی بخش ولایت در بین اقشار مختلف بویژه  جوانان برداریم . ما را با نظرات و پیشنهاد های سازنده خویش یاری سازید.
از حسن انتخاب شما متشکریم.
 
 
لطایف عارفانه

بذر حقایق در سیمای زن است که توسط کوثر شعف به ظهور می رسد.

استاد یعقوب قمری شریف آبادی 

ویژه نامه بهار، روح زمانها
مژده ای مرغ چمن فصل بهار آمد باز
موسم می زدن و بوس و کنار آمد باز
وقت پژمردگی و غمزدگی آخر شد
روز آویختن از دامن یار آمد باز
«امام خمینی(ره)»
ویژه نامه اربعین حسینی
امام باقر(ع) فرمودند: اگر مردم میدانستند كه چه فضيلتى در زيارت مرقد امام حسين (ع) است از شوق زيارت می‏ مردند.

مستدرک الوسایل، ج 10 ، ص 309
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
معرفی آثار استاد
انوار مهتاب
آخرین عناوين
پيوندها
منتخب تصاویر
مردم داری در رهبری امام خمینی(ره)
به طور كلي در هر محدودة جغرافيايي، گروههايي كه تشابه فرهنگي و ساختاري دارند، از حيث تاريخ و آداب و سنن و زبان مشترك هستند و در يك سرزمين زندگي مي‌كنند، ملّت ناميده مي‌شوند. برخي بر اين باورند كه ميان ملّت و مردم تمايز وجود دارد. مردم نامي عام براي هر گروه اجتماع انساني و يك پديدة طبيعي ـ تاريخي است. مفهوم ملّت و ملّت‌گرايي در بينشهاي مختلف متفاوت است. در نگرش امام راحل، مهمترين عامل در تحقق ملّت‌گرايي، نظام ارزشي برگرفته از جهان‌بيني است. با توجه به اين رويكرد، رهبر فقيد انقلاب بر اين باور است كه در تحقق و ايجاد ملل اسلامي، نظام ارزشي نشأت گرفته از جهان‌بيني توحيدي مي‌تواند عامل مؤثر باشد. در چنين طرز تفكري، ملّي‌گرايي به مفهوم مصطلح امروزي آن مطرود است. به همين دليل، كارايي ملّت در نظر امام با انگيزة الهي محك مي‌خورد و چنين ملّت و مردمي شايستة خدمتگزاري‌اند. به عبارت ديگر، امام راحل خود را خدمتگزار اين مردم مي‌داند و فرضية مديريت بر قلوب را مطرح مي‌سازد. بالطبع لازمة اين نوع مديريت كه بر محور انگيزة الهي استوار است همگرايي مديران (دولتمردان) با مردم به روشهاي گوناگون است. برخي از اين روشها عبارتند از: جلوگيري از ايجاد نارضايتي در سازمانها، عمل به موازين اسلامي، سخت‌گيري نكردن با مردم، شركت دادن آنان در امور. رهبر فقيد انقلاب بعد از ارائة اين روش مديريتي در عمل نيز آن را به محك تجربه گذاشت. 
 
مقدمه 
اصولاً در منظر حضرت امام(س) مردم از جايگاه ويژه‌اي برخوردارند. البته اين شأن و منزلت در پوشش انگيزة الهي قابل قبول است. با توجه به اين تفكر كه حبّ و بغضها با شاخص انگيزه‌هاي الهي سنجيده مي‌شود و دوستي مردم در همين قالب تعريف مي‌گردد، حضرت امام(س) خود را خدمتگزار ملّت دانسته و مسير حركت تودة مردم را بخوبي ارزيابي مي‌نمايد. نگارنده در اين مقاله به دنبال پاسخ به اين پرسش است كه جايگاه مردم و ملّت‌گرايي در نگاه امام كجاست و فرضيه ايشان براي مردمي بودن چيست؟ 
  
  
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
خلاصه مطالب دیگر
  
بانویی از تبار شفیعه محشر
از جمله زیارات مسلّم و مأثور از خاندان وحى، زیارت حضرت فاطمه ‏معصومه سلام ‏اللَّه‏ علیها است. زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه سلام ‏اللَّه‏ علیها، سراسر آكنده است از مضامین معنوی و الهی که با قرآن كریم، سنّت شریف معصومین علیهم السلام و روایات وارد شده در شأن و منزلت آن حضرت، هماهنگی كامل دارد. از ادله صدور این زیارتنامه از معصوم علیه السلام، نثر بسیار متقن و لبریز از معارف الهی و نصّ استوار آن است كه دقت در آن و مقایسه آن با زیارت هایی كه غیرمعصوم انشاء كرده است، نشان می دهد این زیارت نامه از امام معصوم علیه السلام صادر شده است. متن این زیارت را می توان به خطبه های نهج البلاغه و دعاهایی از قبیل دعای كمیل تشبیه كرد كه حتی اگر سند نداشته باشد - كه دارد - محتوای آن نشان گر صحت صدور آن است.
 
شفیعه روز جزا
در بخشی از زیارتنامه حضرت فاطمه معصومه سلام ‏اللَّه‏ علیها آمده است: « یا فاطِمَهُ اشفَعی لی فی الْجَنَّةِ ، فَاِنَّ لَكِ عِنْدَ اللهِ‌ شَأْنا ً مِنَ الشَّأْنِ ».(1) در این عبارتی نورانی، از آن بانوی مکرّمه به سبب این كه نزد خداوند متعال شأن و منزلتی والا دارد، درخواست شفاعت شده است. این فراز از زیارتنامه می تواند ناظر بر این سخن امام صادق علیه السلام باشد كه فرموده است:
« تُقْبَضُ فیها امرَأَةٌ مِنْ وُلدی، وَ اسْمُها فاطمةُ بنتِ موسی، تَدْخُلُ بِشِفاعَتِها شیعتُنا الجنّةَ باَجْمَعِهِمْ »(2)
 
در قم، بانویی از فرزندان من كه نامش فاطمه دختر موسی است، رحلت می كند؛ با شفاعت او همه شیعیان ما به بهشت می شوند.
برای درک بیشتر عظمت شفاعت و درجه شفیع، باید توجه داشت که مقام رفیع «شفاعت» شایستگی ویژه ای را می طلبدكه بدون اجازه خداوند متعال، معنایی نخواهد داشت : « یَوْمَئِذٍ لاتَنْفَعُ الشِّفاعَهُ الّا مَنْ اَذِنَ لَهُ الرَّحْمنُ» (3)؛ روز قیامت شفاعت كسی فایده نبخشد جز آن كه خدا اجازه شفاعتش داده باشد .
 
  
مهر تابان
مهربانا!
مهرِ تابانت بر سردي جانم گرمي ابدي عطا كرده و اين دل شيدا را آرامشي ساخته كه در 
فراسوی احساس در صوت و كلامت يافته است و در عمق وجود درب شادماني را زماني بر دلِ ماتم زده امفرا گشودي كه هراسِ دور ماندن از رحمتت در آن جاری بود.
 
نازنينم!
خوب مي دانم كه ميان دل و گوهر وجودت تنها اين "من" استوار مانده؛ مي خواهم تا به مدد تير عشقت به نام نامي ات
"يارب" اين "من" را فدا و قربانيت كنم تا فراغ دل پايان يابد و شهد نوشين وصال، شربت گواراي زندگانيم گردد.
 
مولایم!
خون جوشان در رگ هايم آتش اميد در جان  باقي نهاده و آرزوي ديدارت اي مهروي ملكوتي خواب را از چشمان خسته ام ربوده.
 
يوسف گمشده ام!
در لحظه هاي نابي كه  تو را مي بويم تا  بيابم، بگو در كدامين چاه پنهان مانده اي؟
حال كه چشمان كور زمانه به بوي ملكوتيت بينا گشته خود بگو؟
چگونه چشمان عاشقم در قعر جان تو را بيابد؟! كه هنوز من از غربتت بي خبرم؟
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد