خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه
همان‌گونه كه آتش در خانه جسم باعث فرياد می‌گردد، شهوت نيز در خانه دل باعث فرياد می‌گردد.
 
«استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
معنای کلمه در قرآن
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:96/02/22
کلمه یعنی ولایت
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:95/05/08
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
دومین سال عروج «استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
"هو الحی الذی لا یموت"
 
 گر دست نمی رسد به مهتاب
 از دور همی کنم تمنا
 
 مهتاب و هزار لیله قدر 
در حسرت توست ای مُعلا
 
 دو سال از عروج آسمانی عارف ربانی، استاد گرانقدرمان " یعقوب قمری شریف آبادی" می گذرد. 
 
در این فصل سرد و غم انگیز هجر، گرمای یاد و خاطر ایشان همچو خورشیدی تابان از پس ابر، روشنی بخش راه ارادتمندان است و این معجزه ایست که مهر آن ماه رخشان آسمانی به دل عاشقان و مشتاقان کوی خویش هدیه کرده است.
 
  
منتخب تصاویر
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
معنای کلمه در قرآن
 یکی از موضوعات قرآنی، بحث "کلمه" است. کلمه در زبان فارسی به لفظ معنادار گویند که انسان بر زبان می راند. کلمه در زبان عربی از کلام گرفته شده و به مفهوم سخن و واژگانیست که انسان ها بکار می برند. بیشتر تصورات در رابطه با معنای کلمه به این نحو است ولی در اشارات قرآن به کلمه و کلمات، جنبه عمومی آن مورد نظر نیست. برای مثال، در سوره بقره، در خصوص داستان حضرت ابراهیم (ع) آمده است: "وَ إِذِ ابْتَلَىٰ إِبْرَاهِيمَ رَبُّهُ بِكَلِمَاتٍ"؛ پروردگار ابراهیم او را با کلمات آزمود. آیا پروردگار ابراهیم (ع) در نقش معلم فارسی بوده و معانی کلماتی را از او پرسیده است؟ اصلا اینگونه نیست و کسی نیز چنین نمی اندیشد.
 
حضرت ابراهیم (ع) به کلمات امتحان و برگزیده شد. زمانی که پذیرفته شد، پروردگارش به او فرمود: "إِنِّي جَاعِلُكَ لِلنَّاسِ إِمَامًا"؛ تو را در جایگاه امامت، پیشوایی و هدایت مردم قرار دادم. سپس حضرت ابراهیم (ع) پرسید: "قَالَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِي"؛ آیا جایگاه هدایت به فرزندان و ذریه ام نیز می رسد؟ "قَالَ لَا يَنَالُ عَهْدِي الظَّالِمِينَ"؛ فرمود: خیر، ایمان من به بیدادگران و ظالمان نمی رسد. در این آیه چند نکته قابل توجه وجود دارد: نکته اول اینکه حضرت ابراهیم (ع) پس از سربلند بیرون آمدن از امتحان در جایگاه امامت و پیشوایی واقع شد.
 
  
جملات قصار عربی دکتر شریف حسینی
  
کلمه یعنی ولایت
شریعت به تنهایی برای کمال انسان کافی نیست؛ به دلیل خلقت آدم. "وَ عَلَّمَ آدَمَ الْأَسْماءَ كُلَّها"؛ و تمامی اسماء را به حضرت آدم (ع) آموخت. آدم با اینکه تمام اسماء را می دانست، دچار لغزش شد و از بهشت معنا و بهشت اسماء رانده شد. خداوند نیز او را در اول جاده معرفت (عالم پنجم) قرار داد و فرمود: به بالا بیا. نور و روح در اختیار توست، از آنها استفاده کن. شریعت، اسماء الهیست ولیکن کافی نیست. چرا کافی نیست؟ در شریعت انسان باید نسبت به خدا، هستی و امورات براساس حکم و دستورالعمل بندگی کند؛ مثلا خدا می فرماید: نماز بخوان. اگر نخوانی، به جهنم می روی و او نیز چون حکم خداست، می خواند. تمام احکام شریعت، تحکم و امر است ولی راه کمال فقط از راه حکم به وجود نمی آید؛ زیرا احکام شکننده اند و در نهایت، اجبار دوامی ندارد.
 
انسان باید بعد از طی این مراحل به جایگاهی برسد که بتواند با دورن خود ارتباط برقرار کند و به عالم درون برسد تا جایی که بندگی اش از روی اجبار شرعی نباشد و از روی اختیار معرفتی باشد که به آن عشق می گویند. حضرت علی (ع) فرموده اند: "عبادت بعضی از مردم از ترس جهنم است و عبادت بردگانست، برخی تاجرند و از ذوق بهشت عبادت می کنند و برخی دیگر خدا را به خاطر خودِ خدا عبادت می کنند و این عبادت آزادگان است." برای مثال، فرزندی از روی ترس به حرف پدرش گوش می دهد، پدرش به او می گوید: رأس ساعت ۹ شب در خانه باش.
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد