خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه

خداوند صورت جمالش را در سيماي ابرار، و صورت جميلش را در سيماي مقربان به ظهور رسانيد.

«استاد یعقوب قمری شریف آبادی»

کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
لزوم شناخت امام زمان
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ: 95/03/02
امام حسین(ع)، سفینه نجات
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ: 96/02/08
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
منتخب تصاویر
در فراق استاد
در رفتن جان از بدن گویند به هر نوعی سخن
من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم میرود
 
روح بلند وملکوتی استاد ربانی و پیر طریقم (استاد یعقوب قمری شریف آبادی) در شامگاه بیست و چهارم آبانماه از دنیای کثرت رها و به عالم وحدت عروج نمود زبان از بیان حال دل عاجز است.
 
باشد که روح بلندشان دستگیر این کمترین شاگرد باشد تا سرانجام وصال.
 
«سید مهدی شریف حسینی»
 
  
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
لزوم شناخت امام زمان
پیامبر اسلام(ص) می فرمایند: «مَنْ ماتَ وَ لَمْ يَعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّة»؛ هر کس بميرد در حالی‌که امام زمانش را نشناخته باشد، به مرگ جاهلى مرده است. در این حدیث به شناخت امام زمان به عنوان وظیفه هر انسانی اشاره شده است. بر همین اساس اگر انسانی بخواهد جاهل از دنیا نرود، باید امام زمان خود را بشناسد (جاهل کسی است که تنها به زندگی ظاهری دنیا و مسائل آن اهمیت بدهد). این حدیث مسلمان‌ها (افرادی که شریعت را پذیرفته‌اند و به پیامبر، امامان، نماز، روزه و حج اعتقاد دارند) را مورد خطاب قرار می‌دهد و اسلامِ بدون یافتنِ امام زمان را بی نتیجه و بی فایده می‌داند.
 
در داستان حضرت موسی (ع) خداوند خطاب به ایشان می‌فرماید: "ای موسی! اگر خضر را پیدا نکنی، به مرگ جاهلیتمرده‌ای. پس باید بروی، خضر را بیابی و بشناسی." پس، نکته قابل توجه در این حدیث، یافتن امام و امام شناسیست. امام زمان (عج) در سال ۲۵۵ قمری در سامرا به دنیا آمدند. نام مادرشان نرجس و نام پدرشان امام حسن عسکری(ع) می‌باشد. در سن ۵ سالگی، پدرشان فوت کردند و ایشان به مقام امامت رسیدند. بیشترین شناخت مسلمانان از امام دوازدهم حاصل چنین تعاریف و تعابیری می‌باشد.
 
حال، آیا این شناخت برای رشد انسان کافی است؟! و آیا شناخت به این معناست؟! با مطالعه معنی کلمه "یعرف" در المعجم عربی، معنای شناخت به خوبی روشن می‌گردد. در واقع، برداشت سطحی از این کلمه، معنای "یعلم" را می‌رساند، نه "یعرف"؛ در حالی‌که معنی این دو کلمه با هم متفاوت است. 
 
  
امام حسین(ع)، سفینه نجات
«إِنَّ الحُسَین مِصْبَاحُ الهُدی وَ سَفِینَةُ النَجَاة»؛ به درستی که حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است. پیامبر (ص) در این حدیث، امام حسین (ع) را به کشتی نجات و چراغ هدایت تشبیه کرده‌اند، تا معانی و مفاهیم عمیقی را بیان فرمایند. اگر انسان بخواهد در مکان یا مسیر تاریکی گام بردارد، به نور نیاز دارد. در واقع اگر انسان بخواهد در هر امری وارد شود، باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد و این آگاهی همان نور و چراغ راه می‌باشد. در آیه نور (آیه 45، سوره نور) درباره چراغ (مصباح) چنین آمده است:" اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ... " ؛ در اینجا، وجود خداوند (الله) به نور مانند شده و منظور از این نور، نور آگاهی می‌باشد.
 
وجود امام حسین (ع) نیز به چراغ و نور هدایت تشبیه شده است. در حدیث فوق، امام حسین (ع) به سفینه (کشتی) نجاتمانند شده‌اند (در حالی‌که پیامبر (ص) می‌توانستند ایشان را به عنوان مَلَک (فرشته) نجات معرفی کنند) و چراغ هدایت نیز به روشنگری امام مربوط می‌باشد. به راستی این چه دریایی است که کشتی نجات می‌خواهد؟! ویژگی کشتی این است که بر روی دریا و اقیانوس حرکت می‌کند؛ در واقع، جای کشتی بر روی آب است، نه بر خشکی. در سوره الرحمن نیز به این موضوع اشاره شده است: «وَلَهُ الْجَوَارِ‌ الْمُنشَآتُ فِي الْبَحْرِ‌ كَالْأَعْلَامِ»؛ و او در دریا سفینه‌های بادبان‌دار بلند همچون کوه‌ها دارد. دریا و اقیانوس، پهنه‌های وسیعی از آب می‌باشد و به دلیل ژرفا، عمق و وسعت زیاد، کشتی به راحتی بر روی آن حرکت می‌کند و به نقل و انتقالات متعدد می‌پردازد.
 
مثال زدن وجود باطنی امام حسین (ع) به کشتی برای انسان نکته و مفهوم دارد. در سوره الرحمن بحث کشتی پس از آیات مربوط به دریا، «مَرَ‌جَ الْبَحْرَ‌يْنِ يَلْتَقِيَانِ» و...، آمده است. دریا نمادی از معرفت است. آنجا که از دو دریا سخن به میان می‌آید، معارف موجود در شریعت و حقیقت مورد نظر است، معارف و حقایقی که در دو کرانه دریا وجود دارد (منظور از دو دریا (مجمع البحرین) در داستان خضر (ع) و موسی (ع) نیز دریای شریعت و حقیقت می‌باشد).
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد