خوش آمدید
 
 
«حَسْبِيَ اللَّهُ لا إِلَهَ إِلا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ»
 
با سلام، ورود شما کاربر محترم را به سایت پیام مهتاب خوش آمد می گوییم.
به شکرانه الطاف بیکران و به یمن فیوضات آسمانی و زمزم معارف ربانی و ارشادات مشفقانه استاد معنوی خویش« حضرت استاد یعقوب قمری شریف آبادی» در راه اعتلای حقیقت مقدس معارف اسلامی در فضای مجازی بر آن شدیم فعالیت و تلاش نماییم. باشد که مورد استفاده اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و جویندگان حقیقت قرار گیرد.
 
الحمدالله رب العالمین  
 

 

 
لطایف عارفانه
چراغ شريعت موسوي در مسير طريقت ابراهيمی به سمت معرفت عيسوي در وجه جميل محمدي نمايان مي‌باشد.
 
استاد یعقوب قمری شریف آبادی»
کانال تلگرام

برای عضویت در کانال تلگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
پيج اينستاگرام

برای عضویت در پيج اينستاگرامی پیام مهتاب کلیک نمائيد
حسین(ع) فلسفه خلقت و آدمیت
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:91/01/31
حقیقت نماز
بخشی از سخنرانی
«دکتر شريف حسینی»
تاریخ:97/10/14
تفأله ای به حافظ
همتم بدرقه ی راه کن ای طایر قدس
که دراز است ره مقصد و من نوسفرم
منتخب تصاویر
گلچینی از کلیپ های استاد يعقوب قمری شريف آبادی
گلچینی از کلیپ های پيام مهتاب
حسین(ع) فلسفه خلقت و آدمیت
حسین بن علی (ع) کشته و خداوند دیه او شد. به همین دلیل «ثار الله»، یعنی خون خدا، لقب گرفت. «اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا ثارَ اللَّهِ و َابْنَ ثارِهِ»، سلام بر تو ای خون خدا و پسر خون خدا. یعنی سر او را بریدند و خون خدا از وجود مبارکش بیرون زد؛ چون خدا درون او بود.
 
خداوند می‌فرماید: «قَلْبُ الْمُؤْمِنِ عَرْشُ الرَّحْمَنِ»، قلب انسان مؤمن عرش خداست، خدا در قلب انسان مؤمن است. مگر بالاتر از حسین بن علی (ع) مؤمنی هست؟! خدا در قلب حسین (ع) است، او فلسفه خلقت و آدمیت است؛ ولی ما درک نکرده‌ایم. انسان باید مقام شامخ حسین بن علی (ع) را بسیار بالاتر از آن بداند که به کربلا برود و بگوید یا بن رسول الله من مریضم. نه! باید بگوید یا بن رسول الله قلب و روح من مریض است.
 
من می‌خواهم از اصحاب یمین بشوم. می‌خواهم پشت سر تو و نوکر تو گردم. من اصلا بهشت را می‌خواهم چه کنم؟! بهشت کجاست؟! جایی که تو نباشی، بهشتی نیست! هر جا که تو باشی، بهشت است. بهشتی که حسین (ع) در آن نباشد، بهشت نیست!
 
انسان باید معرفت داشته باشد و بداند که حسین (ع) خلیفه الله است. او باید مفهوم خلیفه را بهتر درک نماید. خداوند در سوره حدید می‌فرماید: «انا الظَّاهِرُ و َالْبَاطِنُ»، این به چه معناست؟ خدایا! تو که فرمودی ظاهری، در کجا ظاهری؟ می‌فرماید در حسین (ع) ظاهرم. ظاهر من اوست.
 
ای انسان! تو که باطن مرا نمی‌بینی، او را ببین و به او سجده کن. اگر انسان به نیروگاه برق برود و به برق بگوید: «من می‌خواهم تو را ببینم! برق در جواب می‌گوید: «به خانه ات برو، لامپ را روشن کن تا مرا ببینی». 
 
  
جملات قصار انگلیسی دکتر شریف حسینی
جملات قصار عربی دکتر شریف حسینی
  
حقیقت نماز
اولیای خدا، عرفا و بزرگان درمورد مفهوم نماز بسیار سخن گفته اند. کتاب های زیادی نیز در مورد نماز نوشته شده است که مطالعه آن در راه شناخت مفهوم نماز،دلیل خواندن آن و اینکه حمد و ثنا از چه کسی و برای کیست، به انسان کمک می‌کند. سؤال این است که به راستی اگر نماز بر خدای ذات خوانده می‌شود، توصیفش چیست؟
 
اگر نماز بر رب خوانده می‌شود، رب کیست، کجاست و چه ویژگی هایی دارد؟ مفهوم «رب» در قرآن، مربی و پرورش دهنده است. حال اگر مربی و پرورش دهنده انسان، خدایی باشد و او را در پاکی و نورانیت پرورش دهد، مربی الهیست و اگر او را در بطالت و گمراهی بپروراند، مربی طاغوتیست. انسانی که از راه صحیحی خارج، منحرف و گرفتار فساد می گردد، نیز بر رب و اله خویش نماز می‌خواند؛ اما با این تفاوت که رب و اله او شیطان و طاغوت است.
 
بنابراین، همه چیز در عالم کثرت وجود دارد و زشتی و زیبایی در هم تنیده است. هر انسانی با استفاده از قوه اختیارش راه خود را انتخاب می‌نماید. عالم هستی همواره در حال نماز خواندن و حمد و تسبیح گفتن است. اما نکته اینجاست که هر چیز و هر کس بر چه و بر که نماز می‌خواند!
 
  
کلیه حقوق، برای سايت پيام مهتاب محفوظ است.هر گونه استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع بلا مانع میباشد